Allergodil nosová aerodisperzia 5 ml

7.42 

Kúpiť

Indikácie: Allergodil patrí do skupiny liekov nazývaných antihistaminiká a antialergiká. Azelastín, liečivo lieku, je látka blokujúca H1-receptory a pôsobiaca antialergicky s pomerne dlhým biologickým polčasom (cca 20 hodín). Liek je určený na liečbu príznakov sezónnej alergickej nádchy (senná nádcha) a celoročnej alergickej nádchy.

Na symptomatickú terapiu
– sezónnej alergickej rinitídy (vrátane sennej nádchy) a
– chronickej alergickej rinitídy.

Kontraindikácie: Pacienti so známou precitlivenosťou na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok. Deti do 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúčajú používanie lieku Allergodil nosová aerodisperzia počas prvého trimestra gravidity. Liek Allergodil nosová aerodisperzia sa nemá používať počas laktácie, pretože nie sú dostatočné dôkazy o bezpečnosti tohto lieku počas laktácie.

Dávkovanie: Liek určený dospelým a deťom nad 6 rokov sa obvykle aplikuje v dávke 1 vstreknutie do oboch nosových dierok 2x denne. Liek je vhodný na dlhodobé používanie.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Viac info

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu