Indikácie:Bromhexin 8 Berlin-Chemie je bronchosekretolytikum (liek na uvoľnenie hlienu pri ochoreniach dýchacích ciest spojených s tvorbou hustého hlienu).Bromhexin 8 Berlin-Chemie sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s tvorbou hustého hlienu.

Kontraindikácie: Alergia na liečivo alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku .Vek menej ako 6 rokov.

Tehotenstvo, dojčenie a plodnosť: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom, predtým ako začnete užívať tento liek.Doteraz nie sú žiadne skúsenosti s užívaním tohto lieku počas tehotenstva; Bromhexin 8 Berlin-Chemie sa má preto užívať počas tehotenstva len po prísnom zvážení prínosu a rizika liečby lekárom. Bromhexín prechádza do materského  mlieka. Keďže účinky na dojčatá neboli adekvátne preskúmané, Bromhexin 8 Berlin-Chemie sa nesmie užívať počas dojčenia.

Dávkovanie:Dospelí a dospievajúci nad 14 rokov užívajú 1 až 2 obalené tablety Bromhexinu 8 Berlin-Chemie 3-krát denne (zodpovedá 24 až 48 mg brómhexíniumchloridu denne).Deti a dospievajúci medzi 6 až 14 rokov, rovnako ako pacienti s telesnou hmotnosťou do 50 kg, užívajú 1 obalenú tabletu Bromhexinu 8 Berlin-Chemie 3-krát denne (zodpovedá 24 brómhexíniumchloridu denne).

Obalené tablety sa majú užívať po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Počas liečby sa uistite, že pijete dostatočné množstvo tekutín, pretože  zvýšený príjem tekutín má vo všeobecnosti podporný účinok na požadované uvoľňovanie hlienov z priedušiek.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

 

 

 

Viac info

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu