Thymomel sirup 100 ml

4.31 

Popis

Indikácie: Tento liek obsahuje výťažky z tymiánu (materinej dúšky obyčajnej), materinej dúšky, skorocelu a med. Podporuje vykašliavanie a používa sa predovšetkým u detí. Používa sa ako pomocný liek pri akútnych a dlhodobých zápalových ochoreniach dýchacích ciest predovšetkým u detí od 1 roku. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na liečivá alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok. Precitlivenosť na rastliny z čeľade hluchavkovité (Lamiaceae). Liek nesmú užívať deti do jedného roka.

Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúča sa užívanie.

Dávkovanie:

  • deti od 1 roku do 4 rokov: 1/2 kávovej lyžičky (1 kávová lyžička = 5 ml) 3-krát denne po jedle (pre možnosť nechutenstva). V tejto vekovej kategórii sa môže tento liek užívať len na odporúčanie lekára.
  • deti od 4 do 12 rokov: 1 – 2 kávové lyžičky (1 kávová lyžička = 5 ml) 3-krát denne po jedle (pre možnosť nechutenstva).
  • dospievajúci od 12 rokov, dospelí a starší pacienti: 1 polievkovú lyžicu (1 polievková lyžica = 15 ml) maximálne 4-krát denne

Zloženie: thymi extractum fluidum (tekutý extrakt z materinej dúšky obyčajnej) g, serpylli extractum fluidum (tekutý extrakt z materinej dúšky), plantaginis extractum fluidum (tekutý skorocelový extrakt), mel (med), natrii benzoas (benzoan sodný), propylparabenum (propylparabén), saccharum (sacharóza), aqua purificata (čistená voda)

Viac info