Indikácie: Sodná soľ diklofenaku, liečivo Veralu neo emulgel, patrí do skupiny liečiv, ktoré sa označujú ako nesteroidové protizápalové liečivá (NSAID). Diklofenak tlmí bolesť a má protizápalový účinok. VERAL GEL sa používa na odstránenie miernej až strednej bolesti spôsobenej úrazmi svalov a kĺbov, napr. v dôsledku športovej činnosti. Veral gel je určený na vonkajšie použitie na liečbu takýchto úrazov.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Veral neo emulgel, ak ste alergický na diklofenak alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, ak ste niekedy v minulosti mali alergickú reakciu na lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). Ak ste si nie istí, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika. Príznaky alergickej reakcie na tieto lieky môžu byť nasledovné: astma, sípavé dýchanie alebo ťažkosti s dýchaním, žihľavka alebo kožná vyrážka, opuch tváre alebo jazyka, nádcha.Nepoužívajte Veral neo emulgel na chorú kožu, otvorené rany alebo na vyrážky a ekzém, v 3. trimestri tehotenstva.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Veral gel nemajú používať tehotné ženy s výnimkou, ak to odporučí lekár. Nesmie sa používať v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Nie je známe, či diklofenak prechádza do materského mlieka. Veral neo emulgel nesmú používať dojčiace ženy.

Dávkovanie: Používajte Veral gel 3 až 4-krát denne. Malé množstvo Veralu neo emulgel jemne vtierajte do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti postihnutej plochy. Na jedno podanie zvyčajne postačí množstvo 2 až 4 g (6 až 12 cm gélu), maximálna dávka je 16 g denne. Pri vtieraní gélu môžete pocítiť ľahký chladivý efekt. 

Po nanesení Veral gelu si umyte ruky, ak nie sú ošetrované miesta práve na rukách. Ošetrené miesto je vhodné chrániť pred priamym slnečným a UV žiarením.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Viac info

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu